شما اینجا هستید : صفحه اصلی » آمریکا » انتخابات آمریکا ۲۰۲۲ و ۲۰۲۴ » انتخابات آمریکا ۲۰۲۲ و ۲۰۲۴ - تحلیل رسانه های بین الملل » معاون احتمالی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ چه کسی است؟

معاون احتمالی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ چه کسی است؟

 
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ظاهرا دونالد ترامپ، مایک پنس را کنار گذاشته است چرا که می‌گوید «قطعا» ران دی‌سانتیس را معاون اول خود در صورت شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ «در نظر» خواهد گرفت.

رئیس‌جمهور پیشین آمریکا روز دوشنبه، ۷ ژوئن، به شبکه تجارت فاکس گفت آقای دی‌سانتیس، فرماندار فعلی ایالت فلوریدا، در میان گروهی از «افراد بی‌نظیری» است که اگر تصمیم به شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ بگیرد، مد نظر قرار خواهد داد.

وقتی استوارت وارنی، مجری برنامه، پرسید آیا این جمهوری‌خواه اهل فلوریدا و شخص محبوب حزب برای نامزدی در انتخابات ۲۰۲۴ را به عنوان معاون اول خود در نظر خواهد گرفت، آقای ترامپ پاسخ داد: «قطعا این را مد نظر خواهم داشت.»

دونالد ترامپ با اشاره به شرکت آقای دی‌سانتیس در انتخابات فرمانداری سال ۲۰۱۸ وقتی که نماینده مجلس بود، افزود: «اما همان‌طور که می‌دانید افراد بی‌نظیر بسیاری هستند، من قطعا ران را هم مد نظر قرار خواهم داد. من از نخستین هواداران ران بودم، اولین کسی بودم که وقتی نماینده مجلس بود از او حمایت کردم. افراد زیادی او را نمی‌شناختند و حمایت من به او کمک زیادی کرد و او را به خوبی می‌شناسم. او مرد بسیار خوبی است.»

 

رئیس‌جمهور پیشین در ادامه گفت که «افراد بی‌نظیر دیگری» هم در حزب جمهوری‌خواه هستند «که عملکردی عالی در ایالات خود داشته‌اند».

این اظهارات آقای ترامپ که هنوز رسما تصمیم نگرفته در انتخابات ۲۰۲۴ شرکت می‌کند یا خیر، پس از گفته‌های او درباره مایک پنس، معاون اول پیشین رئیس‌جمهور در نشستی در ایالت کارولینای شمالی در روز یکشنبه، ۶ ژوئن ابراز شد.

گرچه این دو «رابطه‌ای خوب» داشتند اما آقای ترامپ اعتراف کرد «درباره یک چیز از مایک پنس ناامید» شده است، که ظاهرا اشاره به شورش در مجلس کشور در تاریخ ۶ ژانویه داشت.

آقای پنس از تلاش‌ها برای ابطال نتایج انتخابات در روز ۶ ژانویه حمایت نکرد و مجلس به کار خود در تایید نتایج ادامه داد. پنس در همان روز به دلیل حمله شورشیان مجبور شد پناه بگیرد.

نشریه هیل گزارش کرد اینکه آقای ترامپ بلافاصله بعد از شورش با آقای پنس تماس نگرفته دلیل ایجاد تنش بین آن دو بوده است.

دونالد ترامپ در نشست مذکور افزود: «او [پنس] این را می‌فهمد و برخی افراد دیگر هم می‌فهمند، اما در کل من رابطه بسیار خوبی با مایک داشتم و او شخص خوب و مرد بی‌نظیری است.»

به گزارش اینسایدر، آقای پنس هفته گذشته گفت: «از زمان ترک قدرت چندین بار با هم صحبت کرده‌ایم و نمی‌دانم که هیچ‌وقت می‌توانیم درباره آن روز با هم به توافق برسیم یا نه.»

 

 

 

منبع:https://www.independentpersian.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰