شما اینجا هستید : صفحه اصلی » آمریکا » تقابل ایران و آمریکا - تحلیل رسانه های بین المللی » کاخ سفید تشدید تحریم نفتی ایران را در دست بررسی دارد

کاخ سفید تشدید تحریم نفتی ایران را در دست بررسی دارد

 
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، آمریکا در حال بررسی تحریم‌های شدیدتر در مورد فروش نفت ایران به چین است.

این روزنامه آمریکایی روز دوشنبه نوشت که کاخ سفید این اقدام را راهی برای ترغیب تهران به امضای توافق هسته‌ای و افزایش هزینه‌های ترک مذاکرات متوقف شده وین تلقی می‌کند.

منابع آگاه به وال‌استریت ژورنال گفته‌اند که یکی از طرح‌های در حال تدوین، متوقف کردن فروش نفت ایران از طریق اعمال تحریم‌های جدید بر شرکت‌های کشتیرانی است که به صدور نفت ایران به چین کمک می‌کنند. چین هم‌اکنون بزرگترین مشتری نفت ایران است.

 

همین منابع که نامشان ذکر نشده است، گفته‌اند که اقدام‌های تحریمی جدید در صورتی اجرایی خواهد شد که مذاکرات احیای برجام شکست بخورد.

بر اساس این گزارش، طرح جدید تحریم، مشتمل بر اجرای سختگیرانه تحریم‌های کنونی و اعمال تحریم‌های جدید، و نیز اقداماتی قانونی است که هرگونه دادوستدی با صنعت نفت و کشتیرانی ایران را ممنوع خواهد کرد.

یکی از این منابع اذعان کرد که بخش‌های چندانی از اقتصاد ایران باقی نمانده است که هدف تحریم‌های آمریکا قرار نگرفته باشد، و افزود که جلوگیری از فروش نفت ایران به چین می‌تواند اقتصاد ایران را بیشتر زیر فشار بگذارد.

این منابع همچنین به وال استریت ژورنال گفتند که این خطر محتمل است که ایران با شتاب بخشیدن به برنامه هسته‌ای، واکنش شدیدی به تحریم‌های جدید نشان دهد، و از همین رو، هنوز تصمیم قطعی در این باره گرفته نشده است و کاخ سفید گزینه‌های دیگری را نیز در دست بررسی دارد.

 

 

منبع:https://www.independentpersian.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰