شما اینجا هستید : صفحه اصلی » آسیای مرکزی » آسیای مرکزی - تحلیل رسانه های بین المللی » رزمایش مشترک روسیه، تاجیکستان و ازبکستان در مرزهای افغانستان

رزمایش مشترک روسیه، تاجیکستان و ازبکستان در مرزهای افغانستان

 
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
ارتش روسیه به همراه نظامیان تاجیکستان و ازبکستان در ماه آگوست رزمایش مشترکی را در نزدیکی مرزهای افغانستان برگزار می کند.

به گزارش اوراسیانت، در اوایل ماه آگوست منطقه ای در نزدیکی مرز تاجیکستان با افغانستان شاهد برپایی رزمایش مشترک روسیه با کشورهای ازبکستان و تاجیکستان خواهد بود.

این رزمایش قرار است در تاریخ پنجم تا دهم آگوست در فاصله ۲۰ کیلومتری مرز افغانستان-تاجیکستان برگزار شود.

در روزهای گذشته درگیری‌ها بین طالبان و نیروهای امنیتی افغانستان بالا گرفته و مقام‌های طالبان می‌گویند کنترل ۸۵ درصد از قلمرو این کشور را برعهده گرفته‌اند.

در همین رابطه پیش از ظهر امروز ژنرال «اجمل شینواری» سخنگوی نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان اعلام کرد که در عملیات‌های چهار روز گذشته نیروهای امنیتی این کشور در مناطق مختلف، ۹۶۷ نیروی طالبان کشته و ۵۰۰ نفر دیگر از این گروه مجروح شده اند.

وی در ادامه افزود: درگیری‌ها در ۲۰ استان افغانستان ادامه دارد و ۹ شهر با تهدید زیادی مواجه است.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی افغانستان در ۱۲ ساعت گذشته بخش «سرخ پارسا» در ولایت پروان و بخش مالستان در ولایت غزنی را از کنترل طالبان خارج کرده‌اند. اما مرکز «چخانسور» در ولایت «نیروز» بار دیگر به کنترل طالبان درآمده است.

گزارش‌های منتشر شده حاکی از درگیری‌های شدید در اطراف شهر «تالو غان» در استان شمال شرقی تاخار است.

 

 

 

 

منبع:http://www.russiaviewer.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰