شما اینجا هستید : صفحه اصلی » آمریکا » انتخابات ریاست جمهوری - تحلیل رسانه های بین المللی » جنجال کارزار انتخاباتی ۲۰۲۴ از همین حالا شروع شده؟ امید ترامپ به بازگشت به کاخ سفید

جنجال کارزار انتخاباتی ۲۰۲۴ از همین حالا شروع شده؟

امید ترامپ به بازگشت به کاخ سفید

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رئیس جمهوری پیشین دونالد ترامپ گفته است که طرفدارانش باید به نامزدی مجدد او برای ریاست کاخ سفید در سال ۲۰۲۴ «امید» داشته باشند. با این حال، ترامپ قصد خود برای ورود به این رقابت را به طور رسمی اعلام نکرده است.

ترامپ روز سه شنبه گذشته با عروس خود لارا ترامپ در یک مصاحبه ۱۸ دقیقه ای برای پادکست او تحت عنوان «رایت ویو» گفت و گو داشت. ترامپ بار دیگر شکایت خود را از اینکه باید در انتخابات سال ۲۰۲۰ پیروز می شد، تکرار و از رئیس جمهوری جو بایدن انتقاد کرد. لارا ترامپ که با پسر رئیس جمهوری سابق، اریک ترامپ، ازدواج کرده، در مورد احتمال نامزدی او برای سومین مرتبه در انتخابات ریاست جمهوری سوال کرد. نظرسنجی های اخیر نشان می دهند که ترامپ برای نامزدی حزب جمهوری خواه در سال ۲۰۲۴ بسیار محبوب است.

لارا ترامپ پرسید: «سوال دیگری مه همه مردم می خواهند پاسخ آن را بدانند- و من می دانم که شما هنوز آمادگی پاسخ دادن به آن را ندارید- اما ما به مثبت بودن جواب آن امیدواریم، این است که احتمال حضور مجدد دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ وجود دارد؟»

ترامپ گفت: «تنها می توانم این را به شما بگویم که امید داشته باشید. امید خود را از دست ندهید. ما کشورمان را دوست داریم؛ این کشور را. همه ما چیزهای زیادی به این کشور مدیونیم، اما اکنون باید به کشور خود کمک کنیم.»

دونالد ترامپ افزود: «و ما آنجا بودیم. ما بسیار خوب بودیم. آنچه در رابطه با ایران انجام دادیم، آنچه در رابطه با چین انجام دادیم. همه ما آماده انجام کارهای بزرگی بودیم. و حالا می بینید که چه خبر است.» دونالد ترامپ به رابطه خود را با چین و کیم جونگ اون، دیکتاتور کره شمالی، اشاره داشت و رویکرد مطلوب خود را با سیاست دولت بایدن مقایسه کرد.

لارا ترامپ بار دیگر به احتمال کارزار سوم انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: «بنابراین ممکن است شاهد نامزدی مجدد ترامپ در سال ۲۰۲۴ باشیم. خانم ها و آقایان با ما همراه باشید.»

در اوایل مصاحبه از رئیس جمهوری سابق درباره احتمال تجمعات و راهپیمایی ها سوال پرسیده شده بود. تجمعات عمومی او در میان طرفدارانش محبوب بود، اما به دلیل همه گیری کووید-۱۹ تا اندازه زیادی محدود شد. لارا پرسید: «آیا ما هرگز خواهیم توانست در یک تجمع دیگر ترامپ شرکت کنیم؟»

دونالد ترامپ گفت: «اوه، بله، مطمئنا، من چنین فکر می کنم. در واقع، ما در فکر این هستیم که خیلی زود یک تجمع برگزار کنیم تا همه بدانند که می شود به آینده امیدوار بود.»

هرگونه کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ احتمالا شامل تجمعات بزرگی خواهد بود که شاخصه اصلی کارزارهای قبلی ترامپ به شمار می روند. رئیس جمهوری سابق هیچ اطلاعات بیشتری در مورد رویدادهای آینده ارائه نداد.

این در حالی است که نتایج یک نظرسنجی«مشورت صبحگاهی پولیتیکو» در ماه گذشته نشان داد که جمهوری خواهان از نامزدی ترامپ در انتخابات سال ۲۰۲۴ حمایت می کند. ۵۴ درصد از رای دهندگان حزب جمهوری از همین حالا حمایت خود را از رئیس جمهوری سابق در انتخابات مقدماتی حزب اعلام کرده اند. ۵۹ درصد از شرکت کنندگان جمهوری خواه در نظرسنجی هم گفته اند می خواهند ترامپ نقش برجسته تری در حزب داشته باشد.

** در همین حال، خوانندگان این مطلب در سایت نیوز ویک عمدتا در انتقاد از رئیس جمهوری پیشین برآمدند. کاربری نوشته بود که رسانه ها نباید دیگر به این «مجرم» توجه کنند و زمان آن رسیده که ترامپ به دلیل جرم هایی که پیشتر مرتکب شده محاکمه شود. کاربر دیگری هم نوشته ترامپ باید نگران کارما باشد چرا که عاقبت بازگشت کارهای خود را خواهد دید. در حالی که یک کاربر دیگر نوشته که ترامپ در حقیقت از بخت پیروزی در انتخابات برخوردار است، دیگر نوشته احتمالا نامزدی از زندان برای او سخت خواهد بود.

منبع: نیوزویک / تحریریه دیپلماسی ایرانی ۳۴

منبع:http://irdiplomacy.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰