شما اینجا هستید : صفحه اصلی » آمریکا » انتخابات آمریکا ۲۰۲۲ و ۲۰۲۴ » انتخابات آمریکا ۲۰۲۲ و ۲۰۲۴ - تحلیل رسانه های بین الملل » زمینه‌چینی بی‌سروصدای عروس ترامپ برای کارزار انتخاباتی سنا

زمینه‌چینی بی‌سروصدای عروس ترامپ برای کارزار انتخاباتی سنا

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۸۰ میلیون آمریکایی به امید حذف نام ترامپ از دولت به جو بایدن رای دادند، اما امکان دارد نفس راحتی که روز ۲۰ ژانویه کشیدیم، شتاب‌زده بوده باشد.

از زمانی که آقای ترامپ دو پسر بزرگ خود، دان جونیور و اریک، را در راس امور تجاری خود قرار داد و به دختر بزرگش، ایوانکا، در کاخ سفید مقام داد، نام و چهره فرزندان ترامپ در خاطر ما حک شده است. شکست ترامپ در انتخابات سال ۲۰۲۰، با مسدود شدن حساب‌های وی در تمامی شبکه‌های اجتماعی عمده پس از محاصره ساختمان کنگره آمریکا در روز ۶ ژانویه با تشویق مستقیم او، همراه بود. این امر رئیس جمهور پیشین را تا حد زیادی در تاریکی فرو برد و باعث شد از ملک خود در مارالاگو مطالبی طولانی به اشتراک بگذارد، به این امید که مانند سال ۲۰۱۵ که تقریبا هر روز در صدر اخبار بود، شبکه‌های خبری به او توجه کنند. 

از آنجا که رئیس جمهور پیشین هفتاد و اندی ساله است، به احتمال زیاد انرژی لازم برای دوران ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ را که مدام در موردش صحبت می‌کند، نخواهد داشت. یک نظرسنجی زودهنگام در ابتدای سال ۲۰۲۰ نشان داد که دان جونیور و ایوانکا هر دو جزو چهار نامزد برتر برای ریاست حزب جمهوری‌خواه در سال ۲۰۲۴ هستند. اما امکان دارد در انتخابات میان‌دوره ۲۰۲۲ با عضو دیگری از این خانواده روبه‌رو شویم: لارا ترامپ.

لارا ترامپ، به عنوان همکار شبکه فاکس نیوز، در پربیننده‌ترین کانال خبری ایالات متحده آمریکا سکویی ملی دارد و اغلب برای اظهار نظر در مورد سیاست‌های دولت بایدن به این برنامه دعوت می‌شود. این امر به همسر اریک ترامپ فرصت می‌دهد تا با میلیون‌ها آمریکایی – به ویژه رای‌دهندگان جمهوری‌خواه – ارتباط مستقیم داشته باشد.

همین چند هفته پیش، اریک و لارا ترامپ در محوطه باشگاه ملی گلف ترامپ در پالم بیچ کانتی، فلوریدا، یک عمارت ۳.۲ میلیون دلاری خریدند. این امر به اقامت رسمی او در ایالت فلوریدا تحقق می‌بخشد، به این معنی که از سال ۲۰۲۲ که مارکو روبیو، رقیب پیشین ترامپ، می‌تواند دوباره در انتخابات شرکت ‌کند، واجد شرایط نامزدی در سنای آمریکا خواهد بود. لارا ترامپ از زمان بازنشستگی سناتور ریچارد بور، نماینده احتمالی ایالت کارولینای شمالی در مجلس سنا تلقی شده است. اما نقل مکان اخیر او به فلوریدا، ایالت طرفدار ترامپ، می‌تواند نشان‌دهنده چالش اصلی سناتور روبیو در انتخابات میان‌دوره‌ای سال آینده (۲۰۲۲) باشد.

 

فلوریدا بهترین ایالت برای عضویت یکی از اعضای خانواده ترامپ در انتخابات است. آقای ترامپ در سال ۲۰۲۰، جو بایدن را با نزدیک به ۴۰۰ هزار رای در این ایالت شکست داد. ترامپ در روز مراسم تحلیف بایدن به مارالاگو رفت و کاروان موتوری او با استقبال گسترده طرفدارانش روبه‌رو شد. در ضمن در بخشی از قانون اساسی ایالت فلوریدا به فرماندار رون دسانتیس – طرفدار سرسخت ترامپ – اجازه داده شده است تا در صورت تعقیب چهل‌و‌پنجمین رئیس جمهور آمریکا در جریان تحقیق‌های جنایی از طرف یک هیئت منصفه عالی در نیویورک، در امر استرداد ترامپ مداخله کند (یک اساسنامه فدرال و قانون اساسی ایالات متحده چنین تلاشی را ملغی می‌کند). با توجه به وفاداری ایالت فلوریدا به خانواده ترامپ و نفوذ مستقیم او از طریق فاکس نیوز به خانه‌های جمهوری‌خواهان در این ایالت، لارا ترامپ به راحتی می‌تواند بر مارکو روبیو غلبه کند.

بر اساس یک نظرسنجی جدید روبیو در سال ۲۰۲۲ با چالشی مهم روبه‌رو خواهد بود. نظرسنجی و استراتژی میسون-دیکسون در ماه مارس ۲۰۲۱ نشان داده است که ۴۶ درصد از اهالی فلوریدا دوباره به روبیو رای خواهند داد، اما ۴۰ درصد به او رای نمی‌دهند. برای پیش‌بینی نتیجه انتخابات سنای ایالات متحده ۲۰۲۲ در فلوریدا هنوز بسیار زود است (روبیو هنوز مدارک سومین دور نامزدی خود را ارائه نکرده است و هیچ دموکراتی در رقابت با او نیست)، اما اگر لارا ترامپ در این انتخابات شرکت کند، قطعا مورد تایید پدرشوهرش قرار خواهد گرفت و به یکی از رقبای اصلی تبدیل خواهد شد. سناتوری لارا ترامپ در سنای آمریکا، با توجه به دیدگاه‌های راست افراطی که دارد، برای این کشور فاجعه‌انگیز خواهد بود.

او در سال ۲۰۱۹، تصمیم سال ۲۰۱۵ آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، برای پذیرش پناه‌جویان خاورمیانه‌ای را «یکی از بدترین اتفاق‌هایی که برای آلمان رخ داده است» توصیف کرد. در سال ۲۰۲۰ هم کارزار ناموفق لورا لومر، نظریه‌پرداز توطئه، که خود را یک «اسلام‌هراس مفتخر» خوانده بود را تایید کرد. لومر همچنین اظهار کرده است که تیراندازی‌ها در مدارس در پارکلند، فلوریدا و سانتافه، تکزاس، صحنه‌سازی بوده است.  

همانطور که از برکناری لیز چنی از سِمَت رهبری کنگره پیداست، خانواده ترامپ هنوز هم روی حزب جمهوری‌خواه نفوذ دارد. این امر به ناخوشی عمیق در حزب جمهوری‌خواه منجر شده است: نظرسنجی اخیر نشان داده است که ۵۳ درصد از جمهوری‌خواهان معتقدند دونالد ترامپ رئیس جمهور واقعی است و ۵۶ درصد معتقدند انتخابات سال ۲۰۲۰ «به آرای غیرقانونی آلوده بودند»، آن‌هم با اینکه مقام‌های دولت ترامپ اذعان کرده بودند که این انتخابات «مطمئمن‌ترین انتخابات در تاریخ آمریکا است». اگر آمریکایی‌ها بخواهند به طور کامل از خانواده ترامپ و ذهنیت پساحقیقت ترامپیسم که دموکراسی را مسموم می‌کند خلاص شوند، باید در انتخابات سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۴ هوشیار باشند.

 

منبع:https://www.independentpersian.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰