شما اینجا هستید : صفحه اصلی » تحولات کردی » تحولات کردی_ تحلیل رسانه های بین الملل » بریتانیا: برنامه‌های گسترده‌ای برای اقلیم کردستان داریم

بریتانیا: برنامه‌های گسترده‌ای برای اقلیم کردستان داریم

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
سرکنسول جدید بریتانیا در اقلیم کردستان اعلام کرد که طرح و برنامه های گسترده ای برای تقویت روابط کشورش با اقلیم و حمایت از کردستان دارد.

«نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق صبح امروز یکشنبه با «دیوید هنت»، سرکنسول جدید بریتانیا در اقلیم کردستان دیدار و گفت وگو کرد.

بنابر آنچه در بیانیه ریاست اقلیم کردستان آمده است، بارزانی در این دیدار و ضمن استقبال از سرکنسول جدید بریتانیا، آغاز ماموریت وی در اقلیم را تبریک گفت و با آرزوی موفقیت برای او، حمایت کامل خود از مسئولیت و ماموریت وی را اعلام کرد.

دو طرف در این دیدار بر تقویت روابط دوجانبه و گسترش زمینه های همکاری و شراکت بین اقلیم کردستان و بریتانیا تاکید کردند.

سرکنسول جدید بریتانیا در اقلیم کردستان اظهار داشت که طرح ها و برنامه های گسترده ای برای تقویت روابط کشورش با اقلیم کردستان دارد و او و تیمش برای اجرای این برنامه ها تلاش خواهند کرد.

هنت ضمن تاکید بر پایبندی بریتانیا به تداوم کمک به اقلیم کردستان و عراق و ثبات آن، همکاری و هماهنگی وزارت امور پیشمرگه در اقلیم کردستان با وزارت دفاع بریتانیا را تحسین کرد.

اقدام برای گسترش زمینه های تجار و بکارگیری سرمایه ها و فعالیت های بخش خصوصی دو طرف، اوضاع عمومی اقلیم کردستان و عراق، مشکلات اربیل و بغداد، تازه ترین تحولات جنگ با تروریسم و خطرات بازگشت داعش، انتخابات آتی عراق و تحولات منطقه و برخی مسائل دارای اهمیت مشترک از دیگر محورهای گفت وگوی طرفین در این دیدار بود.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰