شما اینجا هستید : صفحه اصلی » عراق » دولت کاظمی - تحلیل رسانه های بین المللی » بیش از ۵۰۰ ناظر خارجی بر روند اجرای انتخابات عراق نظارت می کنند

بیش از ۵۰۰ ناظر خارجی بر روند اجرای انتخابات عراق نظارت می کنند

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
بیش از 500 ناظر خارجی بر روند اجرای انتخابات عراق نظارت می کنند
مشاور ویژه نخست‌وزیر عراق در امور انتخابات تأکید کرد که بیش از ۵۰۰ ناظر خارجی بر روند اجرای انتخابات در عراق نظارت خواهند داشت.

«عبدالحسین الهنداوی»، مشاور ویژه نخست‌وزیر عراق در امور انتخابات، تأکید کرد که بیش از ۵۰۰ ناظر خارجی بر روند اجرای انتخابات در عراق نظارت خواهند داشت.

او در مصاحبه با نشریه رسمی «الصباح» عراق، گفت که عراق آماده میزبانی از ۵۰۰ ناظر خارجی است و افزود که ۱۳۰ ناظر از سازمان ملل و همین تعداد از اتحادیه اروپا و مابقی از اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی و برخی از کشورهای دیگر ازجمله روسیه خواهد بود.

الهنداوی تأکید کرد که مسئولیت سازمان ملل و ناظران خارجی منحصر به نظارت بر روند اجرای انتخابات و ارزیابی نحوه رأی‌گیری می‌شود و ابراز امیدواری کرد که این انتخابات به لحاظ نبود تقلب و تخلف و امنیت و اعتمادسازی بهتر از انتخابات‌های سابق عراق باشد.

او درباره تشکل‌هایی که نسبت به مشارکت در انتخابات اعلام انصراف کرده‌اند گفت که هیچ درخواست رسمی به کمیساریای عالی مستقل انتخابات ازجانب هیچ گروه سیاسی یا نامزدی نرسیده است و افزود که موارد اعلام انصراف همگی «رسانه‌ای» بوده است.

مشاور نخست‌وزیر عراق همچنین از تنظیم میثاق عملکرد انتخابات با همکاری سازمان ملل خبر داد و گفت که این میثاق تعهدی اخلاقی برای خودداری از هرگونه رفتاری است که به سلامت و شفافیت انتخابات آسیب بزند.

انتخابات پیش از موعد عراق قرار است در ۱۰ اکتبر ۲۰۲۱ برگزار شود.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰